Słowa naszych Partnerów


 

Początek wiosny w Świdnicy nieodłącznie związany jest z rajdami samochodowymi. Wszystko za sprawą wydarzenia organizowanego w naszym mieście od ponad pół wieku, a które miłośnicy sportów motorowych uwielbiają. Mowa oczywiście o Rajdzie Świdnickim, kiedyś Elmot, który co roku przyciąga rzeszę oddanych fanów rajdów samochodowych do naszego miasta. Tegoroczna edycja wydarzenia zapowiada się emocjonująco. Czołowi zawodnicy zjadą do Świdnicy, aby rywalizować na kultowych już odcinkach specjalnych Gór Sowich.

Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich wolontariuszy oraz organizatora imprezy, Automobilklubu Sudeckiego, za ich pracę nad zabezpieczeniem tras przejazdów, dzięki czemu możemy bezpiecznie obserwować zmagania kierowców rajdowych. Dziękuję też wszystkim sponsorom. To dzięki nim ta niezwykła impreza może być kontynuowana w Świdnicy. 

Wszystkim osobom odwiedzającym Świdnicę życzę niezapomnianych wrażeń oraz udanego pobytu, a zawodnikom walki do samego końca w duchu sportowej rywalizacji.

Prezydent Masta Świdnicy
Beata Moskal-Słaniewska


 

Szanowni Państwo,

Po raz kolejny witam wszystkich miłośników sportów motorowych na 51.  Rajdzie Świdnickim. W imieniu powiatowych władz samorządowych witam załogi startujące w rajdzie, ekipy wspierające i rzesze kibiców, którzy z całej Polski ściągają do Świdnicy, aby podziwiać zmagania najlepszych kierowców rajdowych.

Rajd Świdnicki, sięgający swymi korzeniami lat 70 tych, to impreza, które już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych, nie tylko regionu Gór Sowich, ale także Województwa Dolnośląskiego i całej Polski. Rajd to wydarzenie, z którym utożsamiają się także mieszkańcy regionu, którzy tłumnie przybywają na ulubione odcinki specjalne, aby kibicować kierowcom rajdowym.

Jak co roku, głównym organizatorem rajdu jest Automobilklub Sudecki, który swoim profesjonalnym podejściem i zamiłowaniem do rajdów jest wzorem dla innych automobilklubów w całej Polsce. Dlatego pewny jestem, że także tegoroczna impreza zorganizowana będzie na mistrzowskim poziomie.

Starosta Świdnicki
Piotr Fedorowicz

 


 

Drodzy Zawodnicy i Kibicie!

Z wielką radością w Świdnicy inaugurujemy tegoroczne ściganie w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd Świdnicki to zawody z bogatą historią, wręcz kultowe, w których wielokrotnie triumfowali wspaniali mistrzowie m.in. Marian Bublewicz, Janusz Kulig, Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj czy Kajetan Kajetanowicz.
To runda, która zawsze kojarzona jest z wymagającą trasą, świetną obsadą zawodników i wysoką frekwencją kibiców, a także ze wspaniałą sportową atmosferą. Jej najwyższy poziom organizacyjny potwierdza 45-letnia obecność w kalendarzu mistrzostw Polski. Obecnie tylko nieliczne zawody w kraju mogą poszczycić się taką historią.
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego od lat aktywnie włącza się w organizację Rajdu Świdnickiego. Czynimy to mając głęboką świadomość naszej społecznej misji, w której ważne miejsce zajmuje promocja inicjatyw gospodarczych i obywatelskich, a także sportowych i kulturalnych.
Walka o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w krajowym czempionacie rozegra się na trasach w Górach Sowich i Górach Wałbrzyskich. Bardzo miło nam, że pośród trzynastu odcinków specjalnych, po raz kolejny są dwa – szczególnie dedykowane kibicom. To dwukrotnie rozgrywany w sobotę, miejski oes pod nazwą „Świdnica – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego”, na który serdecznie zapraszam.
Życzę wspaniałych emocji i bezpiecznego kibicowania!
Z rajdowym pozdrowieniem

Robert Jagła
Prezes Zarządu
Funduszu Regionu Wałbrzyskiego