Słowa naszych Partnerów


Szanowni Państwo,

Wiosna w Świdnicy związana jest od lat ze sportami motorowymi. Wszystko za sprawą Rajdu Świdnickiego, dawniej Elmot, który organizowany jest w naszym mieście od ponad pół wieku. To wyczekiwane przez wielu kibiców wydarzenie gromadzące miłośników sportów motorowych z całego kraju. Organizatorzy oraz kibice tworzą w jego trakcie niezwykłą atmosferę, którą czuć jeszcze na wiele godzin przed startem rajdu. Po raz kolejny będziecie mogli podziwiać brawurową jazdę najlepszych kierowców na kultowych odcinkach Gór Sowich.

Wydarzenie tak ogromne nie mogłoby powstać bez ciężkiej pracy entuzjastów motoryzacji z Automobilklubu Sudeckiego. To dzięki nim możemy rokrocznie obserwować zmagania najlepszych rajdowców na odcinkach specjalnych w okolicach Świdnicy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację tego sportowego wydarzenia, za włożony wysiłek oraz poświęcony czas.

Życzę kibicom niezapomnianych przeżyć oraz udanego pobytu w naszym mieście, a kierowcom pasjonującej rywalizacji.

 

Prezydent Masta Świdnicy
Beata Moskal-Słaniewska

 


Szanowni Państwo,

Po raz kolejny witam wszystkich miłośników sportów motorowych na 52. Rajdzie Świdnickim. W imieniu powiatowych władz samorządowych witam załogi startujące w rajdzie, ekipy wspierające i rzesze kibiców, którzy z całej Polski ściągają do Świdnicy, aby podziwiać zmagania najlepszych kierowców rajdowych.

Rajd Świdnicki, sięgający swymi korzeniami lat 70 tych, to impreza, które już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych, nie tylko regionu Gór Sowich, ale także Województwa Dolnośląskiego i całej Polski. Rajd to wydarzenie, z którym utożsamiają się także mieszkańcy regionu, którzy tłumnie przybywają na ulubione odcinki specjalne, aby kibicować kierowcom rajdowym.

Jak co roku, głównym organizatorem rajdu jest Automobilklub Sudecki, który swoim profesjonalnym podejściem i zamiłowaniem do rajdów jest wzorem dla innych automobilklubów w całej Polsce. Dlatego pewny jestem, że także tegoroczna impreza zorganizowana będzie na mistrzowskim poziomie.

Życzymy wszystkim zawodnikom bezpiecznej rywalizacji. Niech ten rajd będzie dla Was okazją do pokazania swoich umiejętności i osiągnięcia wspaniałych wyników. Kibicom życzymy niezapomnianych sportowych przeżyć i mnóstwa emocjonujących momentów.

 

Starosta Świdnicki
Piotr Fedorowicz

 


Drodzy Zawodnicy i Kibicie!

Jestem niezmiernie dumny, że Fundusz Regionu Wałbrzyskiego już kolejny raz jest Sponsorem Głównym tego wyjątkowego wydarzenia. 52. Rajd Świdnicki to nie tylko impreza sportowa, to prawdziwa legenda, zapisana złotymi literami w historii polskiego motorsportu.

Od lat ścigają się tutaj najwięksi mistrzowie, tworząc niezapomniane chwile i podbijając serca kibiców. Marian Bublewicz, Janusz Kulig, Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz czy Grzegorz Grzyb – ich nazwiska są integralną częścią rajdowej historii Świdnicy, jak również symbolizują pasję i determinację, które kierują każdym uczestnikiem Rajdu Świdnickiego.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego zawsze staje u boku organizatorów, wspierając rozwój wydarzenia i jego znaczenie społeczne. Nasza misja to nie tylko promocja inicjatyw gospodarczych, ale także budowanie silnej społeczności poprzez sport i kulturę.

Tegoroczna rywalizacja obiecuje wiele emocji i widowiskowych momentów. Trasy w Górach Sowich i Górach Wałbrzyskich to prawdziwe wyzwanie dla każdego kierowcy, a liczne odcinki specjalne gwarantują niezapomniane przeżycia zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

W szczególności chciałbym zaprosić do śledzenia dwóch specjalnych odcinków, które zostały dedykowane właśnie dla Was – kibiców. Miejski OS 1 i 4, nazwane „Świdnica – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego” to niepowtarzalna okazja, by poczuć dreszczyk emocji i dopingować swoich ulubieńców.

Życzę Wam niezapomnianych przeżyć i bezpiecznego kibicowania! Niech tegoroczny Rajd Świdnicki będzie dla nas wszystkich kolejnym niezapomnianym rozdziałem w historii polskiego motorsportu.

Z rajdowym pozdrowieniem

Robert Jagła
Prezes Zarządu
Funduszu Regionu Wałbrzyskiego